4 edycja Splat!FilmFest – trwa nabór filmów

4 marca 2018

Rozpoczął się nabór zgłoszeń do 4 edycji międzynarodowego festiwalu kina grozy i kina gatunkowego Splat!FilmFest.

W 2018 roku Festiwal odbędzie się w dn. 26 listopada - 2 grudnia w Centrum Kultury w Lublinie oraz pierwszy raz także w kultowej warszawskiej Kinotece w dn. 6 - 9 grudnia.

SFF to największy festiwal kina gatunkowego i kina grozy w Polsce. Jego misją jest prezentowanie kina mrocznego, szalonego, dzikiego i pięknego. Trzon programu stanowią polskie i europejskie premiery najlepszych światowych filmów kina gatunkowego z 2018 i 2017 roku (m.in. horrory, thrillery, mroczne dramaty, czarne komedie, s-f, fantasy, animacje), których nie można zobaczyć na żadnym innym festiwalu w Polsce i które nie posiadają jeszcze w Polsce dystrybucji kinowej.

Zgłaszać należy zarówno filmy pełnometrażowe jak i krótkometrażowe. Preferowane są filmy fabularne ale nie wykluczone są z udziału filmy dokumentalne i animowane jeśli wpisują się w ideę SFF. Zgłaszane filmy powinny być zrealizowane po 1 stycznia 2017 roku, mile widziane są obrazy nieprezentowane wcześniej w Polsce na pokazach publicznych. W wyjątkowych przypadkach dopuszczona jest możliwość przyjęcia filmów, które były już prezentowane w Polsce lub za granicą.

Podczas SFF przyznawane są Nagrody Publiczności w 6 kategoriach (więcej na stronie www.splatfilmfest.com). Zgłoszenia filmów przyjmowane są na portalu FilmFreeway.com do 20 sierpnia 2018 roku.


Justina za Splat!FilmFestblog comments powered by Disqus