Już niebawem "To" odwiedzi Cię w domu!

12 stycznia 2018

Stanie się to za sprawą nadchodzącej premiery filmu To na 4K Ultra HD Blu-ray, Blu-ray i DVD, która odbędzie się 17 stycznia. W horrorze To widz będzie musiał stawić czoła swoim największym lękom.

Film opowiada o grupie siedmiu młodych outsiderów dorastających w Derry, miasteczku położonym w stanie Maine, którzy mówią o sobie „Klub Frajerów”. Każdy z nich został zepchnięty na margines z takiego czy innego powodu. Każdy jest obiektem drwin paczki lokalnych gnębicieli... I wszyscy doświadczyli tego, jak ich lęki ożywają, przybierając postać pradawnej zmiennokształtnej bestii, którą są w stanie określić wyłącznie jako To. 

Derry od początku swojego istnienia było terenem łowów tej istoty, która wynurza się z kanałów co 27 lat, aby karmić się strachem swoich ofiar - dzieci z Derry. Pewnego przerażającego, pełnego emocji lata Frajerzy jednoczą się i nawiązują między sobą bliskie więzi, by przezwyciężyć własny strach i powstrzymać nową serię morderstw. Jej pierwszą ofiarą pada chłopiec usiłujący pewnego deszczowego dnia dogonić papierową łódkę, która wpadła do kanału burzowego prosto w ręce Klauna Pennywise’a.

W rolę głównego czarnego charakteru, Pennywise’a, wciela się Bill Skarsgård. Ponadto na ekranie pojawia się plejada młodych aktorów: Jaeden Lieberher, Jeremy Ray Taylor, Sophia Lillis, Finn Wolfhard, Wyatt Oleff, Chosen Jacobs, Jack Dylan Grazer, Nicholas Hamilton oraz debiutujący na dużym ekranie Jackson Robert Scott.

Film wyreżyserował Andy Muschietti (Mama) na podstawie scenariusza autorstwa Chase’a Palmera, Cary’ego Fukunagi oraz Gary’ego Daubermana opartego na motywach powieści Stephena Kinga.

Na ekrany światowych kin film To wszedł we wrześniu 2017 roku odnosząc spektakularny sukces artystyczny i finansowy. Zrealizowany za „zaledwie” 35 milionów dolarów film w ciągu pierwszego weekendu wyświetlania w USA wygenerował w tamtejszym box office wynik w wysokości 123 milionów dolarów! W sumie na całym świecie w dystrybucji kinowej ekranizacja powieści Stephena Kinga zarobiła blisko 700 milionów dolarów. Film przebojem zdobył również polskie kina, gdzie obejrzało go ponad 715 tysięcy widzów.

Wydania Blu-ray oprócz filmu zawierają również atrakcyjne dodatki specjalne tj.: Pennywise żyje! Odkryj, w jaki sposób Bill Skarsgard przygotowywał się do roli tańczącego klauna Pennywise’a; Klub Frajerów Poznaj bliżej nastoletnie gwiazdy filmu To, które połączyła praca na planie filmowym; Mistrz strachu Stephen King opowiada o korzeniach bestsellerowej powieści, naturze dziecięcego strachu oraz o tym, jak stworzył swojego najsłynniejszego potwora, Pennywise’a oraz Sceny niewykorzystane: Jedenaście scen niewykorzystanych i wydłużonych.

Wydanie DVD zawiera tylko dodatek w postaci niewykorzystanych scen.


Justina za Galapagos Filmsblog comments powered by Disqus