Rachel Talalay stawia na "She-Hulk"

16 czerwca 2017

Czy Rachel Talalay, scenarzystka Koszmaru z ulicy Wiązów 4: Władca snów i reżyserka Freddy nie żyje: Koniec koszmaru, stanie za kamerą filmu o She-Hulk? Wstępnie, takich planów nie ma. Podobnie, jak nie ma potwierdzenia, co do powstania obrazu o kuzynce Bruce'a Bannera. Sama Talalay wyraża jednak duże zainteresowanie za pośrednictwem mediów.

Podczas czatu, zorganizowanego przez Vice reżyserce zostało zadane pytanie, czy ma wymarzonego super-bohatera, o którym chciałaby nakręcić film? Odpowiedź przyszła od razu - She-Hulk: 
 
Mam ciekawą wizję She-Hulk w filmie. Różnica między nią a Hulkiem jest taka, że ona uwielbia być She-Hulk. Wcześniej, była odlotową dziewczyną, a po przemianie otworzyły się przed nią drzwi do wolności - by być osobą, którą zawsze chciała być. I to jest wersja, którą chciałabym pokazać w filmie. 
 
Stworzona przez Stana Lee i Johna Buscemę, She-Hulk (Jennifer Walters) pojawiła się po raz pierwszy w Savage She-Hulk #1. Kuzynka Bruce'a Bannera, Jennifer tuż po odniesieniu ran w wypadku, potrzebowała nagłej transfuzji krwi. Ostatecznie, to Banner przekazał jej swoją krew. Walters stała się potężną, zieloną wersją samej siebie, zachowując w dalszym ciągu swoją osobowość. W szczególności nienaruszona pozostała inteligencja, a bohaterka mogła nadal kontrolować sferę emocjonalną.
 
Rachel Talalay debiutowała w Hollywood jako producentka w 1987 roku przy horrorze Koszmar z ulicy Wiązów 3: Wojownicy snów. Później finansowała powstanie m.in. Lakieru do włosów (1988), Beksę (1990) czy Pożyczalskich (1997). Była także jedną z autorek scenariusza do kolejnej części przygód Freddy'ego Kruegera - Koszmar z ulicy Wiązów 4: Władca snów.
 
Pozostając przy ulicy Wiązów, wyreżyserowała swój debiut filmowy - Freddy nie żyje: Koniec koszmaru (1991). Dwa lata później nakręciła kiepsko przyjęty horror z elementami science-fiction pt. Elektroniczna zjawa. Natomiast w 1995 zaadaptowała komiks Tank Girl Alana Martina i Jamiego Hewletta - Odlotowa dziewczyna. Po 2000 roku przeniosła się do telewizji, kręcąc filmy: Na dwa fronty (2003), O czym szumią wierzby (2006), Prawo Hannah (2012) i Wcielenie zła (2014). 
 
Ma na swoim koncie reżyserię odcinków z takich seriali, jak: Ally McBeal, Boston Public, Jezioro wilków, Martwa strefa, Bez śladu, Dowody zbrodni, Doctor Who, Nie z tego świata, Kyle XY, Sherlock, Haven, Nastoletnia Maria Stuart, Flash, Supergirl czy - ostatnio - DC's Legends of Tomorrow
 
Czy propozycja Talalay zostanie wysłuchana przez włodarzy Marvel Studios? Przekonamy się niebawem. 
 

 :: Źródło ::blog comments powered by Disqus