Nawet Big Ben nie wytrzyma spotkania z "Rekinado 5"

16 czerwca 2017

Prezentujemy zapowiedź zwiastuna kolejnej części z serii Rekinado. W rolach głównych powrócą Ian Ziering i Tara Reid. Premierę zaplanowano na sierpień.

 
Sharknado 5: Global Swarming - tak wlaśnie brzmi oryginalny tytuł kolejnej części z serii Rekinado, którą wyprodukuje studio The Asylum i stacja SyFy
 
Rekinado (oryg. Sharknado) powstało w 2013 roku. Ogromny huragan powoduje zalanie zachodniego wybrzeża USA i sprowadza w jego rejony setki głodnych rekinów. Nadmorski bar dla surferów zostaje zniszczony przez wielkie fale. Jego właściciel Fin (Ian Ziering), wyrusza w niebezpieczną przeprawę przez zalane tereny Los Angeles. Mężczyzna wraz z grupką przyjaciół stara się dotrzeć do mieszkania byłej żony April (Tara Reid), aby ocalić swoją rodzinę. Bohaterowie muszą stawić czoła krwiożerczym żarłaczom. Wkrótce okazuje się, że to nie koniec problemów. W kierunku miasta nadciągają trzy gigantyczne trąby powietrzne niosące żarłoczne rekiny.
 
W kolejnym filmie Fin i April będą musieli zmierzyć się z zabójczymi rekinami na większym terenie. Tym bardziej, że ich syn Matt (znany z poprzedniej części - Rekinado 4: Niech szczęki będą z tobą - Cody Linley) zostaje porwany przez zabójcze tornado. Okazuje się, że zjawisko zaczyna nawiedzać wybrane kraje, w tym m.in. Wielką Brytanię, Włochy, Chiny, a nawet Australię. 
 
Do swoich ról powrócą także: Cassandra Scerbo (poznaliśmy ją jako Nova Clarke w Rekinado 3: O rybia płetwa) oraz Masiela Lusha (Gemini z Rekinado 4: Niech szczęki będą z tobą). 
 
Russell Hodgkinson (Nieletni/pełnoletni, Z Nation) wcieli się w niejakiego Stevena Becka. Z kolei Chris Kattan (Małpiszon) wykreuje brytyjskiego premiera. Angaż otrzymał także Dan Fogler (Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć). 
 
W piątej części z serii Rekinado, która powstaje we współpracy ze studiem The Asylum i kanałem SyFy, pojawi się duża ilość celebrytów, którzy zaliczą symboliczne występy (tzw. cameo). Są wśród nich m.in.: piosenkarka i aktorka znana z Grease - Olivia Newton-John, jej córka, również aktorka Chloe Lattanzi, artystka kabaretowa Charo, włoski aktor i model Fabio Lanzoni czy amerykański skater Tony Hawk.  
 
Charo wcieli się w postać Królowej Anglii, a Fabio wykreuje... papieża. Z kolei Olivia Newton-John wspólnie z córką Chloe Lattanzi zagrają błyskotliwe badaczki, które będą chciały uwolnić Australię od morderczych rekinów. 
 
Wśród innych osób, które przewiną się w filmie są także: muzyk Bret Michaels, komicy Margaret Cho i Gilbert Gottfried, dziennikarze Al Roker, Jeff Rossen, Kathie Lee Gifford i Hoda Kotb czy sportowcy Greg Louganis, Gus Kenworthy i Tom Daley.
 
Natomiast Ross Mullan (Biały Wędrowiec z Gry o tron) wykreuje doktora Wobbegona, naukowca, który dokona przełomu w wykrywaniu burz meteorologicznych, powodujących znane wszystkich zjawisko 'Sharknado'.
 
Reżyseruje Anthony C. Ferrante, mający na swoim koncie horror Nieuleczalny strach oraz poprzednie części Sharknado. Premierę zaplanowano na 6 sierpnia. 
 

 

 :: Źródło ::blog comments powered by Disqus