Eye of Films Competition 2017 w Kołobrzegu

24 czerwca 2017

Poznaliśmy tytuły czterech filmów, które wystartują w konkursie Eye of Films Competition w ramach VI. edycji Suspense Film Festival w Kołobrzegu. Laureatów wyłoni międzynarodowe jury. Impreza startuje 5 lipca i potrwa pięć dni. Prezentujemy opisy, plakaty i zwiastuny produkcji, które wezmą udział.

W Eye on Films Competition o statuetke Golden Seahorse powalczą w tym roku cztery debiuty (lub drugie filmy w karierze) reżyserów z Polski, Francji, Holandii i Hiszpanii. Wyróżnienie główne w konkursie to postprodukcję kolejnego filmu Laureata, ufundowana przez Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu.
 
Cienie, La mécanique de l'ombre, reż. Thomas Kruithof, Francja 2016
Alkoholik (w tej roli Francois Cluzet) bezskutecznie poszukuje pracy po przeżyciu załamania nerwowego. Pewnego dnia do mężczyzny zwraca się tajemnicza organizacja szpiegowska z propozycją stenografowania prywatnych rozmów telefonicznych. Autorami scenariusza są Yann Gozlan (Captifs, Mężczyzna idealny) i Thomas Kruithof

 

 
 
Czyste ręce, Schone Handen reż. Tjebbo Penning, Holandia 2016
Film oparty na najlepiej sprzedającej się powieści Rene Appela,  holenderskiego ojca chrzestnego psychologicznych thrillerów. Sylwia przez długi czas przymyka oko na dobrze prosperujący biznes narkotykowy swojego męża Eddiego. Kiedy interesy zaczynają iść gorzej, chcąc chronić życie i przyszłość swoich dzieci - ucieka. Czy Eddie zrobi coś, aby nie stracić rodziny? Scenariusz do Czystych rąk napisał Tjebbo Penning wspólnie z Carlem Joosem (W kręgu miłości).
 
 
 
Nora, La Madriguera, reż. Kurro Gonzalez, Hiszpania 2016
Carlos jest pisarzem powieści kryminalnych, jednak od śmierci żony nie jest w stanie pisać. Wydawnictwo wysyła asystentkę do jego domu, aby pomogła mu przezwyciężyć te trudności i namówić do ponownego pisania. Carlosowi wydaje się, że to jego szansa na kolejna miłość i aby jej nie utracić decyduje się utrzymać kobietę przy sobie za wszelką cenę. Współautorem scenariusza jest Francisco Conde, którego możemy kojarzyć z horroru Kanibal (2013). 
 
 
 
Sługi Boże, reż. Mariusz Gawryś, Polska 2016
Z wieży wrocławskiego kościoła rzuca się młoda Niemka. Śledztwo prowadzi doświadczony komisarz Warski (Bartłomiej Topa). Ku jego niezadowoleniu do sprawy zostaje przydzielona także Ana Wittesch (Julia Kijowska) - niemiecka policjantka o polskich korzeniach. Warski nie wie, że Ana przyjechała do Wrocławia prowadzić jeszcze inne, tajne dochodzenie. Co łączy samobójstwo niemieckiej studentki, tajne śledztwo Any Wittesch? Zanim zagadka zostanie rozwiązana z wieży wrocławskiego kościoła rzuca się kolejna dziewczyna...
 
 
 
 
 
 


:: Źródło ::blog comments powered by Disqus