Doczekamy się kolejnego spin-offa "Obecności"

14 czerwca 2017

Po dwóch częściach Annabelle (premiera Annabelle: Narodziny zła w sierpniu) i planowanego The Nun, studio New Line Cinema oficjalnie potwierdziło nakręcenie kolejnego filmu z serii The Conjuring: Obecność.

W Obecności, której premiera odbyła się w 2013 roku, poznaliśmy zabytkową lalkę Annabelle, specjalistkę od terroryzowania każdego, kto stał się jej pechowym właścicielem. Demoniczna zabawka spodobała się tak bardzo, że już rok później pojawił się o niej pierwszy osobny film. Produkcja odniosła ogromny sukces, zarabiając ponad 255 milionów dolarów przy niemal 7 milionowym budżecie. Sequel Annabelle: Narodziny zła do kina wkroczy niedługo, bo 11 sierpnia 2017 roku. Jej producentem jest James Wan, ojciec sukcesu całej serii i autor m.in. Piły.
 
Druga część Obecności z 2016 roku straszyła przede wszystkim nieprawdopodobnie demoniczną zakonnicą. Rezultat? Kolejny spin-off pt. The Nun, którego pre-produkcja ruszy pod koniec roku. Premierę zaś zaplanowano na 23 lipca 2018. 
 
Producent tzw. uniwersum The Conjuring (czy uniwersum Jamesa Wana), Peter Safran potwierdził krążące już od jakiegoś czasu informacje, jakoby pracowano nad kolejnym filmem. Jego antagonistą ma być The Crooked Man (w polskim tłumaczeniu Garbus czy Krzywulec). Postać ta pojawiła się Obecności 2, gdzie wykreował go Javier Botet. Co ciekawe, nie był on efektem CGI - wszystkie sceny zostały nagrane tylko z tym aktorem. 
 
Crooked Man (Krzywulec / Garbus) jest bohaterem bardzo popularnej angielskiej rymowanki:
 
There was a crooked man, and he walked a crooked mile.
He found a crooked sixpence upon a crooked stile.
He bought a crooked cat, which caught a crooked mouse,
And they all lived together in a little crooked house.
 
Sama postać pojawiła się w animacji The Wacky World of Mother Goose, grze komputerowej The Wolf Among Us i była antagonistą w trzyczęściowej mini-serii zeszytów pt. Hellboy: The Crooked Man and Others. Z kolei w 2016 roku stacja Syfy wyprodukowała horror z Krzywulcem/Garbusem. W rolach głównych wystąpili Michael Jai White i Dina Meyer.
 
Zarówno Peter Safran, jak i James Wan będą czuwać nad projektami. Scenariusz do The Crooked Man napisze Mike Van Waes
 
 


:: Źródło ::blog comments powered by Disqus