Blomkamp o "Obcym 5"

5 czerwca 2017
O tym, że tzw. Obcy 5 raczej nie powstanie mówił już wcześniej Ridley Scott. Teraz o losie projektu wypowiedział się także jego reżyser - Neill Blomkamp.
 
 
W wywiadzie dla The Verge, Blomkamp w zasadzie tylko potwierdził słowa Scotta. Obcy 5 jest martwy i raczej taki pozostanie. Reżyser w rozmowie nie krył rozczarowania zaistniałą sytuacją. Blomkamp powiedział, że spędził mnóstwo czasu pracując nad historią i miał dużo ciekawych pomysłów, które chciał zrealizować. Za porzucenie przez wytwórnię Fox Obcego 5 najprawdopodobniej jest odpowiedzialny Ridley Scott. Człowiek, który dał początek całemu cyklowi o ksenomorfach przekonał wszystkich do swojego projektu związanego z kilkoma prequelami w tym wydanym niedawno Obcym: Przymierze.
 
 
Obcy 5 miał kontynuować historię Ripley po Obcym - Decydującym starciu jednocześnie zastępując wydarzenia z trzeciej i czwartej części cyklu. Projekt był na tyle obiecujący, że nawet Sigourney Weaver i Michael Biehn (kapral Hicks) deklarowali zainteresowanie powrotem swoich kultowych już ról.
 :: Źródło ::blog comments powered by Disqus