Bawiła się tablicą Ouija, teraz pojedzie pociągiem

15 czerwca 2017

Annalise Basso, którą pamiętamy z występów w horrorach Oculus czy Ouija: Narodziny zła, została zaangażowana w serialowy projekt stacji TNTSnowpiercer. Całość oparta będzie o komiks Benjamina LegrandaJacquesa LobaJean-Marca Rochette'a pod tym samym tytułem i film Snowpiercer. Arka przyszłości.

Rok 2031. Świat przegrał walkę z globalnym ociepleniem. Na Ziemi zapanowała wieczna zima, a życie uległo zagładzie. Jedynymi, którzy przetrwali, są pasażerowie Snowpiercera - pędzącego przez śnieżną zamieć pociągu-miasta poruszającego się dookoła globu dzięki rewolucyjnemu silnikowi potrafiącemu generować napędzającą go energię. Wewnątrz pociągu panuje system klasowy. Bogaci pasażerowie luksusowych wagonów żyją na koszt biednej większości. Wystarczy iskra, by doszło do rewolucji.
 
Basso zagra LJ Anderson, cichą, pracowitą dziewczynę, która mieszka z rodzicami w czwartej klasy i pracuje w samochodzie cieplarnianym. Są biedni, ale nie tak zdesperowani, jak ci, którzy mieszkają w ogonie pociągu, gdzie w końcu dojdzie do buntu.
 
Przypomnijmy, że wcześniej angaże do serialu otrzymali: Jennifer Connelly (Amerykańska sielanka), Daveed Diggs (The Get Down) i Sasha Frolova (The OA). 
 
Connelly wcieli się w postać Melanie Cavill, pasażerki pierwszej klasy, która jest zarazem "głosem" pociągu: komentatorką bieżących wydarzeń i spikerką. Daveed Diggs wykreuje zaś główną rolę Laytona Wella, więźnia, który zostaje prowodyrem rewolucji w pociągu.  
 
Pilotażowy odcinek wyreżyseruje Scott Derrickson, autor m.in.: Egzorcyzmów Emily Rose, Sinister czy Doctor Strange. Autorem scenariusza jest Josh Friedman (Wojna światów, Czarna Dalia, wybrane odcinki seriali Terminator: Kroniki Sary Connor, The Finder czy Emerald City).
 
Filmografię Annalise Basso zamyka udział w filmie Matta Rossa - Captain Fantastic u boku Viggo Mortensena
 


:: Źródło ::blog comments powered by Disqus