Co z tą adaptacją "Mrocznej Wieży"?

7 sierpnia 2015

O próbach wyprodukowania jednej z najbardziej oczekiwanych adaptacji w dziejach możnaby napisać całą książkę lub nakręcić osobny film. O wszelkich zmianach dotyczących filmowania Mrocznej Wieży informujemy naszych czytelników na bieżąco. Przy okazji ogłaszania swoich planów na przyszłość, wytwórnia Sony ujawniła datę premiery tego projektu - sprawy idą zatem w dobrym kierunku.

Adaptacja Mrocznej Wieży Stephena Kinga doskonale uzmysławia nam dynamikę branży filmowej. Obraz powstaje już na tyle długo, że chcieliśmy opowiedzieć o nim jako o projekcie, który nigdy nie ujrzy światła dziennego. Nakręceniem adaptacji zainteresowany był już w 2007 roku J.J. Abrams - pomagać mieli mu scenarzyści LOST - Zagubieni, jednak po 6 latach wspólnej pracy mieli siebie najwyraźniej dosyć...

W 2010 roku Uniwersal planował trzy filmy i dwa miniseriale, wszystko nakręcone przez Rona Howarda i z Javierem Bardem oraz Naomie Harris w rolach głównych. Za scenariusz odpowiedzialny miał być Akiva Goldsman (autor Pięknego umysłu i Człowieka ringu).  Koncepcja rzekomo upadła, ale za sprawą Warner Bros. oraz HBO, które w 2011 roku przejęły prawa do marki, zaczęto typować Russella Crowe'a lub Liama Neesona do roli Rolanda.

Minął mniej więcej rok, kiedy Sony Pictures oraz MRC postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce i dla fanów pojawiła się nowa nadzieja. Aktualna wersja scenariusza jest już gotowa i skupia się wokół wydarzeń przedstawionych w pierwszej książce cyklu. Scenarzystą pozostaje Akiva Goldsman, który bazował na skrypcie opracowanym podczas współpracy z Universalem.

Historia adaptacji Mrocznej Wieży jest więc mocno zagmatwana, ale wygląda na to, że zmierza ku (miejmy nadzieję) szczęśliwemu zakończeniu. Nie wiemy jeszcze, kto pojawi się na ekranie ożywiając choćby postać Rolanda. Wiemy natomiast, że pierwszy film z cyklu będzie miał premierę 13 stycznia 2017 roku.

Na naszej stronie możecie także przeczytać fragment niedawno wznowionej Mrocznej Wieży III: Ziem jałowych.:: Źródło ::blog comments powered by Disqus