Transatlantyk pełen zombie

9 sierpnia 2014

Podobnie jak w latach poprzednich, organizatorzy Transatlantyk Festival postanowili jedną z sekcji poświęcić kinu w jej bardziej popkulturowej i fantastycznej odmianie. W tym roku padło na żywe trupy.

Mimo, że na Transatlantyku dominuje kino artystyczne, społecznie zaangażowane i realistyczne, nie brakuje również bardziej fantastycznych pozycji. Podczas poprzednich odsłon festiwalu można było zobaczyć sekcje poświęcone kinu fantastycznonaukowemu oraz filmom superbohaterskim. Na stałe w program Transatlantyku wpisał się również blok dedykowany produkcjom klasy B.

Podczas Transatlantyk Festival 2014, publiczność nastawiona na fantastykę w kinie będzie mogła wziąć udział w pokazach filmów o zombie. W ramach sekcji  Kino klasy B i inne szaleństwa wyświetlonych zostanie 10 produkcji podejmujących wątek żywych trupów. Mimo wspólnej tematyki, znajdujące się w programie festiwalu tytuły reprezentują niezwykle odmienne gatunki: od klasycznego horroru, przez czarną komedię oraz komedię romantyczną, po dramat, a nawet film dokumentalny.

Opisy poszczególnych filmów z sekcji Kino klasy B i inne szaleństwa znajdują się tutaj. Seanse odbywają się w Kinie Muza, Nowym Kinie Pałacowym oraz Multikinie 51. Bilety w cenie 12zł można nabyć w kasach kinowych. Pełen program festiwalu można pobrać stąd.


Damian "Nox" Lesicki za Transatlantyk Festival Poznańblog comments powered by Disqus