Będzie ekranizacja "Siedmiu minut po północy"

24 marca 2014

Miło nam poinformować, że objęta patronatem Gildii opowieść Siedem minut po północy zostanie sfilmowana.

Informacja w tym zakresie pojawiła się na oficjalnej stronie internetowej Patricka Nessa, który napisał:

"Wiem, że od jakiegoś czasu nie aktualizowałem strony, ale to dlatego, że wściekle pracowałem nad finalizacją wszystkich szczegółów przy ekranizacji "Siedmiu minut po północy" ("A Monster Calls"). Tak, zgadza się, będzie film! Reżyserować będzie Juan Antonio Bayona ("Niemożliwe"), produkcją zajmie się Belen Atienza, ja napiszę scenariusz. Zdjęcia rozpoczną się tej jesieni."


 

 

Przepełnione czarnym humorem Siedem minut po północy zainteresuje nie tylko fanów literatury grozy. Książka o trzynastoletnim chłopcu, jego ciężko chorej matce i niezapowiedzianym, potwornym gościu powstała na podstawie ostatniego pomysłu wielokrotnie nagradzanej pisarki Siobhan Dowd, która zmarła na raka i nie mogła sama napisać tej historii. Zadania tego podjął się Patrick Ness - stworzył mroczną, przejmującą powieść o nieszczęściu i stracie, o śmierci najbliższych, o potworach: tych realnych i tych wyobrażonych. Niepokojące ilustracje Jima Kay'a znakomicie uzupełniają fabułę książki.

Już dzisiaj, za wydawnictwem Papierowy Księżyc, informujemy także, że na czerwiec 2014 roku planowana jest publikacja Na ostrzu noża (The Knife of Never Letting Go) - pierwszej części słynnej trylogii Patricka Nessa Ruchomy Chaos.


viv za Papierowy Księżycblog comments powered by Disqus