Krakowska filharmonia z promocją dla czytelników Gildii

28 stycznia 2014

Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie zaprasza wszystkich miłośników muzyki filmowej i mocnych wrażeń na wyjątkowy projekt, łączący w sobie dźwięk, światło i efekty specjalne pt. Klasyka horrorów.

Razem z dyrygentem Krzysztofem Dobosiewiczem (autorem projektu) i Orkiestrą Filharmonii Krakowskiej będziecie mogli wyruszyć w niezapomnianą podróż w najmroczniejsze zakamarki ludzkiej duszy, poznacie tajemnicę Psychozy Normana Batesa, przemierzycie korytarze hotelu Panorama z Jackiem Torrance’em, przeżyjecie prawdziwy Zawrót głowy Hitchcocka, aby na koniec, w skórze Wilkołaka, zakochać się w dziewczynie Draculi, Minie Harker.

Zapraszamy 9 lutego br. na godzinę 18.00 do sali koncertowej Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie.

Filharmonia przygotowała niespodziankę dla czytelników i użytkowników portalu Gildia.pl. Przy rezerwacji biletu do 7 lutego br., na hasło „Gidlia.pl”, otrzymają oni możliwość zakupu dwóch biletów w cenie jednego!

Informacje o koncercie i rezerwacje:
Dział Organizacji Widowni Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie,
 tel. 12 619 87 22, e-mail: widownia@filharmonia.krakow.pl . Zapraszamy również do odwiedzenia strony Filharmonii.

Podczas koncertu usłyszymy:

- Hannibal X– Krzysztof Dobosiewicz /utwór inspirowany /

- Psycho Suite (Prelude, Madhouse, The Murder, The Cellar, The Swamp, The Knife),autor Bernard Herrmann, z filmu Psychoza (1960, reż. Alfred Hitchcock)

- Polymorphosis X– Krzysztof Dobosiewicz /utwór inspirowany/

- Fantasia für Streicher (cz. 4 Allegro moderato – Meno mosso), autor: Hans Werner Henze, z filmu Niepokoje wychowanka Törlessa (1966, reż. Volker Schlöndorff)

- Shining Main Theme, autor: Wendy Carlos, z filmu Lśnienie (1980, reż. Stanley Kubrick)

- De Natura Sonoris, autor: Krzysztof Penderecki, z filmu Lśnienie (1980, reż. Stanley Kubrick)

- Laura Palmer’s Theme, autor: Angelo Badalamenti z serialu Miasteczko Twin Peaks (1990, reż. David Lynch)

- What Lies Beneath (Ouija Board, The Gateway), autor: Alan Silvestri, z filmu Co kryje prawda (1990, reż. Robert Zemeckis)

- Vertigo Suite (Prelude, Nightmare, Scene d’Amour), autor: Bernard Herrmann, z filmu Zawrót głowy (1958, reż. Alfred Hitchcock)

- Boogie Man, autorzy: John Carpenter i Danny Lux, z filmów Halloween (1978, reż. John Carpenter) i Halloween: Ressurection (2002, reż Rick Rosenthal)

- Road Trip, autor: John Ottman, z filmu Halloween: 20 lat później (1998, reż. Steve Miller)

- Vampire Hunters, autor: Wojciech Kilar, z filmu Dracula (1992, reż. Francis Ford Coppola)

- For Mina, End Titles, autor: John Williams, z filmu Dracula (1979, reż. John Badham)

- Prologue, Gypsy Massacre, autor: Danny Elfman, z filmu Wilkołak (2010, reż. Joe Johnston)

- Texas Chain Saw Massacre, autor: Steve Jablonsky, z filmu Teksańska masakra piłą mechaniczną: Początek (2006, reż. Jonathan Liebsman)

Klasyka horroru to oryginalny multimedialny projekt, wykraczający poza standardowe koncerty muzyki filmowej. Autorem i pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Krzysztof Dobosiewicz – dyrygent, kompozytor, orkiestrator, reżyser dźwięku i aranżer, poruszający się w pracy twórczej na granicy muzyki i performance’u. Jego celem jest zaangażowanie odbiorcy na każdej płaszczyźnie komunikacji. Sięga w tym celu po elementy teatru i widowiska, odważnie łączy różne gatunki i nurty. Koncerty z muzyką do horrorów cieszyły się ogromną popularnością w Finlandii, a w Polsce wszystkie realizacje spotkały się z gorącym przyjęciem słuchaczy i z entuzjastycznymi recenzjami.


Hagath za Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowieblog comments powered by Disqus