Stephen King poleca: książki na lato

8 czerwca 2013

Lato nadchodzi wielkimi krokami i powoli czas już wybrać książkowe pozycje, które idealnie umilą nam słoneczne dni. A komu nie zaufać przy wyborze najlepszych powieści, jak nie niekwestionowanemu mistrzowi grozy, czyli Stephenowi Kingowi? Pięć idealnych książek na lato, oczywiście utrzymanych w klimatach thrilleru i horroru, wybrał specjalnie dla programu Today stacji NBC. Dużym zaskoczeniem jest fakt, iż dwie z polecanych książek zostały napisane przez jego synów.

Miejsce pierwsze: NOS4A2 (czyt. Nosferatu) Joe Hilla .To trzecia powieść w dorobku najstarszego syna Kinga. NOS4A2, który oznacza numer tablicy rejestracyjnej, to historia kobiety, której w dzieciństwie udaje się jako jedynej uciec ze szponów zwyrodniałego mordercy dzieci. Po latach koszmar powraca, a ofiarą zostaje jej własny syn.

Miejsce drugie: Double Feature: a novel Owena Kinga. Pierwsza powieść najmłodszego syna Kinga, który do tej pory wydał dwa tomy opowiadań. Double Feature to opowieść o Samie Dolanie, początkującym reżyserze, który w trakcie pracy nad swoim pierwszym filmem naprawia własne życie i próbuje pogodzić się z nadchodzącymi zmianami.

Miejsce trzecie: Silken Prey Johna Sandforda. O tej powieści pisaliśmy już przy okazji bestellerowych pozycji New York Timesa (tu). Jest to dwudziesta trzecia powieść cyklu, którego głównym bohaterem jest detektyw Lucas Davenport. Zapowiada się mocny thriller pełen morderstw, skandali z elementami szpiegostwa.

Miejsce czwarte: The Uninvited Liz Jensen. To dystopijna wizja świata, w którym wszystkie dzieci na świecie ogarnia morderczy szał i próbując przejąć władzę nad światem doprowadzają do wyniszczenia naszej cywilizacji.

Miejsce piąte: Life after life Kate Atkinson. To historia niezwykłej kobiety, Ursuli Todd, która umierając na różnych etapach życia,  raz za razem rodzi się na nowo i przeżywa wszystko ponownie, na różne sposoby, by w końcu stanąć przed wyborem ratowania świata.

Nie wiem jak Wy, ale ja już dodaję te książki do obowiązkowych lektur na lato.:: Źródło ::blog comments powered by Disqus