Książkowe hity nadchodzącej jesieni

4 czerwca 2013

Book Expo 2013 już za nami. Pozostawiło po sobie pełnych oczekiwania czytelników, a także zadowolonych pisarzy i wydawców, bo tegoroczna impreza pełna była premier i zapowiedzi na nadchodzący literacki sezon jesienno-zimowy. Przed Wami trzy większe tytuły, które już zmarszu zapewnione mają miejsce na światowych listach bestsellerów:

Dr Sleep Stephen King - premiera 24 września. Po ponad trzydziestu latach mistrz horroru powraca z wielokrotnie już zapowiadaną kontynuacją Lśnienia. Bohaterem jest Dan Torrance, mały chłopiec z poprzedniej powieści, dzisiaj dorosły już mężczyzna, który wciąż włada  swoim niezwykłym darem. Będzie strasznie, będzie mroczno i na nowo odkryjemy prawdziwe oblicze horroru.

Bridget Jones: Mad about the boy Helen Fielding - premiera 15 października. Kontynuacja bestsellerowych powieści, których bohaterka zmaga się wciąż na okrągło ze swoim życiem miłosnym i seksualnym, opisując wszystko ze szczegółami w swoim dzienniku. Tym razem już w wersji odświeżonej i nowoczesnej, w której Bridget próbuje nadążyć za nowinkami technicznymi jednocześnie starając się pokonać nadchodzący kryzys wieku średniego.

Sycamore Row John Grisham - premiera 22 października. Kontynuacja powieści wydanej w 1989 roku zatytułowanej Czas zabijania, która zapoczątkowała pisarską karierę Grishama. Nowa książka, tak jak poprzednia część, również będzie thrillerem sądowniczym z tragiczną historią w tle, której główny bohater - adwokat Jake Brigance  - stoczy po raz kolejny walkę o sprawiedliwość.

Jak widać każdy znajdzie coś dla siebie w nadchodzącym sezonie księgarskim.:: Źródło ::blog comments powered by Disqus