Gildia.pl w 2013 roku - Zmiany, plany i nowości

30 grudnia 2012

Szanowni Państwo,

założony w 2001 roku portal Gildia.pl przez lata stał się ważną marką na kulturalnej mapie polskiego internetu. Podobnie założony w 2006 roku Sklep.gildia.pl wyróżnił się spośród innych księgarni internetowych oferując najwyższej jakości usługi w zakresie sprzedaży komiksu i mangi. Do 1 stycznia 2013 roku obie strony prowadzone były przez osobne podmioty.

Mamy przyjemność poinformować, że od 1 stycznia 2013 roku właścicielem portalu Gildia.pl stała się firma Gildia Internet Services Sp. z o.o. – właściciel Sklep.gildia.pl.

Kierowanie nową strukturą firmy zostało powierzone Panu Wojciechowi Szotowi, dotychczasowemu Kierownikowi Sklep.gildia.pl, a dawniej między innymi redaktorowi jednego z działów portalu. Pan Jacek Gdaniec pozostaje Redaktorem Naczelnym portalu Gildia.pl.

Portal Gildia.pl powstał w 2001 roku i przez jedenaście lat wypracował markę jednego z najważniejszych serwisów zajmujących się szeroko pojętą literaturą, ze szczególnym uwzględnieniem komiksu i mangi. Posiadamy również działy ("gildie") poświęcone grom komputerowym, planszowym, filmowi, nowym technologiom oraz bardzo aktywne forum dyskusyjne.

W 2012 roku portal osiągnął 10 milionów odsłon i 500 tysięcy unikalnych użytkowników.

Ważną częścią portalu jest Sklep.gildia.pl, który w 2012 roku uzyskał obrót o wysokości 4 milionów złotych, z czego ponad milion stanowiła sprzedaż komiksów. Sklep specjalizuje się w sprzedaży komiksów, jednocześnie posiada obszerną ofertę książek i współpracuje ze wszystkimi ważnymi hurtowniami książki w Polsce.

Sklep.gildia.pl w 2012 roku osiągnął 5,5 miliona odsłon zrobionych przez ponad 800 tysięcy użytkowników.

Naszym celem jest rozwój portalu poprzez dynamiczny rozwój kluczowych działów oraz zwiększenie integracji portalu ze Sklep.gildia.pl. W najbliższym roku podejmiemy działalność wydawniczą w Wydawnictwie Komiksowym.

Rozumiejąc specyfikę portalu Gildia.pl, który tworzony jest przez zespół wolontariuszy i wolontariuszek informujemy, że zmiana operatora portalu nie wpłynie na politykę portalu.

Mamy nadzieję, że już w najbliższym czasie dostrzegą Państwo pozytywne zmiany w portalu. Najszybszą a i najważniejszą z punktu widzenia użytkowników i użytkowniczek portalu będzie rezygnacja z wszelkich form reklamy inwazyjnej. Powierzchnia reklamowa portalu zostanie ograniczona do niezbędnego minimum. Dalsze działania w zakresie reklamy zostaną skierowane w głównej mierze do wydawców książek i komiksów, dla których przygotowaliśmy bardzo atrakcyjną ofertę reklamową.

Mając bogate plany na Nowy, 2013 rok zapraszamy Państwa do zaczytania się w Gildia.pl oraz zakupów w naszym sklepie. Kupując w Sklep.gildia.pl wspierają Państwo rozwój portalu.

Sklep.gildia.pl i Wydawnictwo Komiksowe

Sklep.gildia.pl działając od 2006 roku stał się największym internetowym sklepem komiksowym w Polsce. Dbając o naszych klientów komiksowych i mangowych posiadamy również pełną ofertę książkową, dzięki współpracy ze wszystkimi liczącymi się w kraju hurtowniami książki. W 2012 roku przychód Sklep.gildia.pl wyniósł 4 miliony zł.

Bardzo dziękujemy wszystkim klientom, wydawcom i współpracownikom za wspaniały rok 2012 i życzymy najlepszego, bestsellerowego roku 2013!

W 2013 roku zamierzamy inwestować w zmiany. Około połowy roku mogą się Państwo spodziewać nowej odsłony graficznej sklepu oraz e-booków, także komiksowych.

Zmienia się również nasza polityka cenowa – do tej pory książki i komiksy w tradycyjnej promocji 25 procent nie doliczały się do progu darmowej wysyłki. Od 2 stycznia 2013 wszystkie pozycje będą się wliczały do progu darmowej wysyłki. Darmowa wysyłka dla zamówień powyżej 200 zł.

Niedługo zostaną wprowadzone również nowe możliwości dostaw książek (w tym Paczkomaty), a także nastąpi większa integracja sklepu z portalem Gildia.pl.

Mamy też przyjemność poinformować, że Sklep.gildia.pl nawiązał partnerstwo strategiczne z serwisem Aleja Komiksu. Współpraca z jednym z najważniejszych serwisów komiksowych w Polsce to dla nas doskonała możliwość zaprezentowania oferty a przy tej okazji wsparcia zespołu redaktorskiego portalu.

Sklep.gildia.pl od lat podejmuje się działań z zakresu CSR (Corporate Social Responsibility), oczywiście na odpowiednią sobie skalę. Przypominamy o stypendium komiksowym, w którym do wygrania 6000 zł. dla komiksowego debiutanta/debiutantki.

Najmilszą zaś wiadomością, szczególnie dla fanów komiksu jest fakt, że w marcu 2013 roku uruchamiamy Wydawnictwo Komiksowe. Zamierzamy wydawać zarówno komiksy polskie jak i nowości oraz klasykę światową.

Wydawnictwem będzie kierował Wojciech Szot, który dał się już poznać jako wydawca komiksów m.in. dzięki Fun Home Alison Bechdel (współwydane z Timof i Cisi Wspólnicy) i komiksom Ralfa Koeniga. Doświadczenia w wydawaniu komiksów nabieraliśmy także poprzez publikacje wraz z Ongrysem dwóch kolekcjonerskich tomów komiksów Tadeusza BaranowskiegoAntresolka profesorka Nerwosolka i Skąd się bierze woda sodowa.

Zamierzamy wydawać jeden komiks miesięcznie (z wyjątkiem lipca i listopada). Wyjątkiem będą miesiące "festiwalowe", czyli maj i październik, gdzie można spodziewać się od nas dwóch tytułów. Mamy przyjemność już dziś ogłosić większość zapowiedzi na 2013 rok. Pracujemy już nad planem wydawniczym na rok 2014, dlatego zapraszamy do dyskusji nad tytułami, które chcieliby Państwo byśmy opublikowali.

Wśród komiksów, które wydamy w 2013 roku są zarówno tytuły francuskie, belgijskie, amerykańskie, brytyjskie jak i polskie. Nie chcemy się jednak ograniczać wyłącznie do tych – jakże często spotykanych na polskim rynku komiksowym – krajów.

Stawiamy na różnorodność i ciekawe pomysły. Z jednej strony w naszej ofercie znajdą Państwo takie szlagiery jak Fotograf, Życie jest piekne jeśli nie wymiękasz Setha, czy Amerykański splendor Pekara (2014 rok), z drugiej – komiksowe serie przygodowe.

Szczególnym przedsięwzięciem jest seria "Dawny komiks polski”, w której będą ukazywać się polskie komiksy przedwojenne, które ukazywały się w prasie – satyrycznej, ale i tej brukowej czy narodowo-katolickiej. Redaktorem serii jest badacz polskiego komiksu, Adam Rusek. Pierwszy zeszyt serii już w kwietniu.

Zapraszamy do zapoznania się z planem wydawniczym na rok 2013. Uwaga – tytuł sierpniowy potwierdzimy w najbliższym czasie. Ceny podamy na miesiąc przed premierą każdego tytułu.

Zapraszamy na naszą stronę fejsbookową: http://www.facebook.com/WydawnictwoKomiksowe

oraz do Sklep.Gildia.pl: http://www.sklep.gildia.pl/szukaj/wydawnictwo/wydawnictwo-komiksowe

Z poważaniem
Wojciech Szot
Dyrektor Gildia.pl
tel. 609-626-500
e-mail: wojtekzk@gildia.pl

blog comments powered by Disqus