Za kulisami "Prometeusza"

26 kwietnia 2012

Prometeusz do wielki powrót reżysera Ridleya Scotta nie tylko do gatunku s.f., ale i do uniwersum Obcego. Przed całą ekipą filmową stoi wiele wyzwań, choć wszyscy raczej mogą być spokojni o kwestie finansowe. Prometeusz to jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów tego roku. Zobaczcie, co twórcy filmu sądzą o pracy na planie tej widowiskowej produkcji.

Ridley Scott wyreżyserował wcześniej same niezapomniane filmy, by wymienić tylko Obcego, Łowcę Androidów czy Gladiatora. Poprzeczka dla Prometeusza została więc wysoko ustawiona, szczególnie, że jest to swoisty prequel Obcego – serii uwielbianej przez miliony. Produkcja opowie historię grupy naukowców, którzy odkrywają pewne niezwykłe wskazówki dotyczące rasy ludzkiej. W Prometeuszu fani będą mogli obserwować rozwój Weyland Industries – korporacji, która miała ogromny wpływ na rozwój wydarzeń we wszystkich filmach o Obcym. Ponadto zostanie wyjaśnione, kim był tajemniczy kosmita, na którego zwłoki natknęła się załoga Nostromo w pierwszej części serii.

W krótkim materiale promującym Prometeusza członkowie obsady oraz sam reżyser wypowiadają się na temat swojego nowego dzieła. Oprócz tego możecie w nim zobaczyć niesamowity wystrój planu oraz parę nowych scen. Polska premiera filmu przewidziana jest na 20 lipca.:: Źródło ::blog comments powered by Disqus