Tak prezentuje się Anthony Hopkins w roli Alfreda Hitchcocka

19 kwietnia 2012

 

Alfred Hitchcock, jeden z najbardziej znanych reżyserów horrorów doczeka się ekranizacji swojego życia. Zdjęcia do filmu Hitchcock (wcześniej nazywanego Alfred Hitchock and Making of Psycho) rozpoczęły się 13 kwietnia w Los Angeles. W sieci pojawiło się już zdjęcie przedstawiające charakteryzację Anthony’ego Hopkinsa.

Za reżyserię odpowiada Sacha Gervasi, a scenariusz został przygotowany przez Johna McLaughlina. W produkcji poznamy proces powstawania filmu Psychoza oraz kulisy związku reżysera z żoną i jednocześnie partnerką biznesową, Almą Reville (Helen Mirren). W pozostałych rolach obsadzono między innymi Scarlett Johansson, Jessicę Biel, Toni Collette, Dannyego Huston, Michaela Stuhlbarg, oraz Kurtwooda Smitha.

W produkcji jest również konkurencyjny obraz o HitchcockuThe Girl. Zostanie w nim przedstawiona obsesyjna relacja, jaka łączyła reżysera z gwiazdą filmu PtakiTippi Hedren. Zanim przekonamy się, który z tych filmów jest lepszy, będziemy musieli jeszcze poczekać.:: Źródło ::blog comments powered by Disqus