Sam Raimi producentem remake'u "Ducha"

28 kwietnia 2012

Wcześniejsze spekulacje odnośnie tego, że Sam Raimi zajmie się reżyserią remake’u DuchaPoltergeistem. The Hollywood Reporter potwierdził jednak, że Raimi obejmie rolę producenta, nie reżysera.

Współproducentami zostali Nathan Kahne oraz Roy Lee. Oryginalny Duch powstał w 1982 roku. Za reżyserię odpowiadał Tobe Hooper, producentem został Steven Spielberg. Horror skupiał się na losach szczęśliwej rodziny, przeprowadzającej się do nowego domu. Jednak dość szybko ich sielanka zostaje przerwana. Chłopiec zostaje prawie zjedzony przez stojące na podwórku drzewo, a dziewczynka porwana przez tytułowego ducha. Okazuje się, że dom w którym mieszkają bohaterowie, został wybudowany na starym, indiańskim cmentarzu. Powstały kontynuacje tego tytułu: Duch II: Druga strona (1986) oraz Duch III (1988). Nie spotkały się jednak z tak dobrym przyjęciem jak pierwsza część.

Raimi nakręcił przed ukazaniem się pierwszego Ducha film Martwe Zło. Od tego czasu wyreżyserował między innymi trylogię Spider-Mana i ostatnio Wrota do piekieł. Aktualnie trwają prace post-produkcyjne nad Oz the Great and Powerful.

 Aktualnie nie znamy nazwiska reżysera planowanego na 2013 rok Poltergeista. Scenariusz przygotuje zdobywca Pulitzera David Lindsay-Abaire (Między światami).:: Źródło ::blog comments powered by Disqus