"Hellraiser" jako serial?

3 kwietnia 2012

Stewart Till, nowy dyrektor firmy Sonar Entertainment, powiadomił media, iż planuje przenieść kultową serię Hellraiser na mały ekran. Projekt miałby być współtworzony wraz z Panacea Entertainment.

Seria Hellraiser ma swój początek w latach 80-tych. Doczekała się w sumie 9 filmów. Opowiada historię Franka Cottona, który rozwiązuje tajemnicę magicznej kostki Lemarchanda i wkracza w piekielny świat Cenobitów, gdzie ból i rozkosz są nierozłączne. Frank zamienia się wkrótce w demoniczne monstrum, lecz wciąż próbuje stać się na powrót człowiekiem. Cenobici, z przerażającym Pinheadem na czele, nie chcą mu jednak na to pozwolić.

Oto oświadczenie Stewarta Tilla: Spędziłem więcej czasu pracując w filmie niż w telewizji i widzę, że zalety filmu, którymi są świetni scenarzyści, wielcy reżyserzy, stają się bardzo ważne na małym ekranie. Przepaść pomiędzy przyzwoitym serialem, a znakomitym serialem jest coraz większa. Naszą obsesją jest znalezienie seriali o wysokiej jakości, jakich oczekuje publiczność. Gdy spojrzycie na nasze marki, widzicie tytuły, które są rozpoznawalne jak King Tut czy Hellraiser - mają one dzięki temu duży plus, gdyż pojawiają się z odpowiednim podejściem marketingowym i dobrym scenarzystą jak Steven E. de Souza.

Projekt jest na razie na wczesnym etapie produkcji.:: Źródło ::blog comments powered by Disqus