Dwie nowe mangi od Studia JG

26 kwietnia 2012

Studio JG przedstawiło dwie nowe serie, które wprowadzi w bieżącym roku na rynek.

Pierwszym z planowanych tytułów, jest zakończona, trzytomowa seria Stigmata, autorstwa Ko Yasung, odpowiedzialnego także za rysunki w wydanej przez tego edytora w zeszłym roku mandze The Innocent. Skrótowy opis serii prezentuje się następująco:

Od zakończenia Świętej Wojny minęło już 10 lat. Papież, powołuje tajną organizację RADEM, która rusza na krucjatę przeciw odzyskującym moc demonom. Nowopowstała jednostka ma ręce pełne roboty, ponieważ wielu bohaterów Świętej Wojny zaczyna ginąć w tajemniczych zamachach. Tymczasem jeden z kardynałów zwołuje nadzwyczajne zebranie duchownych, aby omówić zaistniałą sytuację, a specjalna wysłanniczka, siostra Rose, zostaje wysłana do prowincji Teatela, aby odnaleźć Ojca Gabriela Iote, duchownego posiadającego niezwykle silną Moc Wiary.

  

Drugi tytuł, to coś co z pewnością wywoła błogi uśmiech na twarzach miłośniczek gatunku shōnen-ai. Vassalord, bo o tej mandze mowa, to znana na całym świecie, wciąż powstająca saga o wampirach pióra Nanae Chrono – autorki znanej chociażby z Peace Maker Kurogane. Vassalord jednak w niczym nie ustępuje innym dziełom swojej twórczyni, zbierając doskonałe recenzje i rzesze fanek na całym świecie.

Fabuła skupia się na parze wampirów. Charlesa J. Chrishundsa (Charley) i Johnny’ego Rayflo łączy dziwny związek - Charley jest cyborgiem i łowcą wampirów w Watykanie, podczas gdy jego pan Johnny wiedzie wygodne życie hedonisty i playboya. Walcząc z przestępstwami dotyczącymi wampirów, Charley stara się kontrolować swoją żądzę krwi oraz fascynację Johnnym. Ten natomiast, rozkoszuje się uwodzeniem swego sługi, a przy tym próbuje radzić sobie z problemami ze swojej przeszłości...

    


CD Jack za Studio JGblog comments powered by Disqus