"Zmorojewo" do ściągnięcia za darmo i legalnie!

27 lutego 2012

Zmorojewo Jakuba Żulczyka, powieść fantastyczno-przygodowa dla młodzieży, która miała premierę na początku ubiegłego roku, zebrała mnóstwo przychylnych recenzji. Cieszy się niesłabnącym powodzeniem, większym nawet, odkąd pojawiła się Świątynia – kolejna książka o Tytusie Grójeckim.

Krytycy chwalili misternie zbudowany świat powieści oraz jej walory literackie, tym samym pokazując, że na Zmorojewo powinni zwrócić uwagę również rodzice – i czytelnicy w każdym wieku.

To jednak gimnazjaliści i licealiści byli w założeniu głównymi odbiorcami tych powieści – młodzi ludzie, dla których korzystanie z nowych technologii jest naturalne. Dla autora i wydawcy przygotowanie wersji elektronicznych obu powieści było więc oczywistym krokiem.

Polski rynek książki elektronicznej dopiero się rozwija. Wydawcy, a także autorzy, początkowo niezbyt entuzjastycznie podchodzili do tej nowej formy. Nie można jednak ignorować faktu, że z powodów ekonomicznych, ekologicznych, a także zwyczajnie dlatego, że staje się to coraz bardziej modne, e-booki zawojowały czytelników.

Zagraniczne portale księgarskie już od ponad roku chwalą się, że sprzedaż książek elektronicznych przebija tę wersji papierowych.

Wydawnictwo Nasza Księgarnia jest wydawcą z dziewięćdziesięcioletnią tradycją, ale nie obawia się nowości. Zabiega o propagowanie czytelnictwa oraz promujemy rodzimych autorów. Stąd decyzja, by od 27 lutego do 27 marca zaoferować czytelnikom, a także klientom portali, które biorą udział w tym przedsięwzięciu, wersję elektroniczną Zmorojewa Jakuba Żulczyka za darmo.

Wielu wydawców boryka się z problemem nielegalnych kopii swoich książek. Chcieliśmy pokazać, że inne rozwiązania też są możliwe. Przy okazji przeprowadzamy pewien eksperyment: udostępnienie darmowego e-booka powinno pokazać, jakie jest zainteresowanie polskiego czytelnika taką formą - pisze Wydawca.

Książkę można pobrać od dziś, 27 lutego do 27 marca ze strony www.zadarmo.nk.com.pl


CD Jack za Nasza Księgarniablog comments powered by Disqus