Ruszają prace nad "I am Legend 2"

20 lutego 2012

Warner Bros. oficjalnie rusza z pracami nad kolejną odsłoną I Am Legend (Jestem legendą). Plotki odnośnie drugiej odsłony serii trwają od momentu, gdy pierwsza część odniosła ogromny sukces, przynosząc w kinach ponad 500 milionów dolarów zysku ze sprzedanych biletów.

Pierwsza część ukazała się w 2007 roku i zdobyła dużą popularność. Jednak dopiero teraz doszło do podpisania umowy ze scenarzystą u producentem pierwszej części odnośnie kontynuacji – Akivą Goldsmanem. Otrzymał on Oscara za najlepszy scenariusz adaptowany (Piękny umysł). Nic dziwnego, że koncernowi zależało na jego współpracy przy I Am Legend 2.

Scenariusz jest pisany w taki sposób, aby w filmie mógł powrócić Will Smith. Nie wiadomo jednak, czy aktor będzie tym zainteresowany i wszystko zależy od jego decyzji. Prawdopodobnie z chęcią powróci do roli naukowca Roberta Nevilla. Już  trzy lata temu Smith opowiadał o pomyśle na stworzenie prequela, w którym postać głównego bohatera łączy swoje siły z drobnymi złodziejaszkami w celu walki z siejącym spustoszenie wirusie. Pomysł ten został jednak odrzucony na rzecz sequela. Jak na razie nadal nie wiemy, czy ostatecznie otrzymamy prequel czy bezpośrednią kontynuację.:: Źródło ::blog comments powered by Disqus