Jutro premiera "Z zimną krwią" Roberta Forysia

18 sierpnia 2011

19 sierpnia będzie miała premierę powieść Z zimną krwią Roberta Forysia, która powinna przypaść szczególnie do gustu miłośnikom historycznych dreszczowców w stylu filmowego Braterstwa wilków, czy Vidocq.

W Warszawie w czasach panowania Stanisława Augusta Poniatowskiego szaleje maniakalny morderca, który znaczy swoje ofiary medalionem z wizerunkiem Wielkiej Wszetecznicy. Być może to kolejny szaleniec wieszczący koniec czasów, jednak magnaci zaprawieni w bezpardonowych bojach o wpływy w dogorywającym kraju, przeczuwają, że sprawa ma drugie dno. Na zlecenie jednego z możnych rodów Hieronim Woyski, żołnierz i weteran kilku brytyjskich i pruskich kampanii rusza tropem mordercy... Nie zdradzę gdzie zaprowadzi go ta krwawa ścieżka.

Robert doskonale dobrał epokę do osadzenia fabuły. Panowanie ostatniego króla Rzeczpospolitej szlacheckiej, świadomość upadku mocarstwa, kres i niepewna przyszłość - to wszystko z wielką mocą oddziałuje na Czytelnika. Mrok zdaje się bardziej tajemniczy, bardziej nieokreślony, groźny. Groźba wisi w powietrzu. Zwykłe zdarzenia nabierają ponurej mistyki. Na tym tle bohater z ponurą przeszłością prezentuje się znakomicie - Robert złożył hołd zasadom gatunku i wyposażył Hieronima w odpowiednio złożony życiorys. Nie ukrywam, że w moim uznaniu Z zimną krwią spodoba się recenzentom. Polecam!

Więcej informacji o książce...

blog comments powered by Disqus