Powstanie remake "Carrie"?

20 maja 2011

Fani horroru już mogą zacząć oczekiwanie na nadchodzący remake ekranizacji dzieła Stephena Kinga. Carrie to pierwsza nowela tego słynnego pisarza, która doczekała się już kilku ekranizacji (najsłynniejsza to ta z 1976 r.), a nawet musicalu i sequela.

Carrie to nastolatka wychowywana przez fanatycznie religijną matkę. W szkole zresztą też nie ma lekko. Nie potrafi się odnaleźć wśród reszty nastolatków i jest przez wszystkich gnębiona. Pewnego dnia Carrie odkrywa w sobie niesamowite zdolności telekinezy. Postanawia zemścić się na wszystkich, którzy uczynili ją nieszczęśliwą.

MGM i Screen Gems chcą wspólnie zająć się tworzeniem tego horroru. Scenariusz ma napisać Roberto Aguirre-Sacasa, do tej pory pracujący głównie dla Marvela.

Na razie nie wiadomo nic o obsadzie. Najprawdopodobniej niedługo rozpoczną się telefony i negocjacje z nastoletnimi aktorami. Prócz roli Carrie White wszystkich ciekawi również, kto zagra jej główną stręczycielkę - Chris Hargensen. Oczywiście nie może zabraknąć dwóch młodzieńców – towarzysza Carrie na balu, a także niezbyt inteligentnego chłopaka Chris. Ciekawe tylko, czy wśród rzeszy młodych aktorów twórcy filmu znajdą takich, którzy będą mieli jakikolwiek talent i potencjał, z czym niestety ostatnio w Hollywood dość ciężko. Równie interesujące jest to, kto wcieli się w rolę matki Carrie - Margaret White.

Cóż, teraz pozostaje nam tylko czekać na kolejne wieści od MGM.:: Źródło ::blog comments powered by Disqus