Kain i Kyrcz będą we Wrocławiu

23 maja 2011

Z przyjemnością donosimy o pierwszych - polskich nazwiskach gości, którzy odwiedzą Wrocław podczas Dni Fantastyki 2011. Będą to między innymi Dawid Kain i Kazimierz Kyrcz.

Pierwszy jest prozaikiem urodzonym w 1981 roku w Kolonii, jednak obecnie mieszka w Krakowie. Jest absolwentem prawa na UJ. Autor powieści Prawy, lewy, złamany oraz Gęba w niebie, a także zbioru opowiadań Makabreski. Swoje opowiadania publikował zarówno w prasie ("Science Fiction, Fantasy i Horror", "Magazyn Fantastyczny", "Ubik", "Czachopismo"), jak też w antologiach (2008. Antologia współczesnych polskich opowiadań, City 1, Białe szepty).

Kazimierz Kyrcz to prozaik, poeta i policjant. Urodzony w 1970 roku w Człopie, nieomal od urodzenia mieszka w Krakowie, gdzie ukończył filologię rosyjską na UJ. Jego opowiadania znalazły się w antologiach Księga strachu (tom I i II), Białe szepty, Pokój do wynajęcia, Czarna kokarda i City 1. Współautor (razem z Robertem Cichowlasem) zbioru opowiadań Twarze Szatana oraz powieści Siedlisko, Koszmar na miarę i Efemeryda. W 2009 roku na podstawie opowiadania, które napisał z Łukaszem Śmiglem, powstał anglojęzyczny film krótkometrażowy Head to Love wyreżyserowany przez Amerykanina Vana Kassabiana.

Wcześniejsza współpraca Kyrcza i Kaina zaowocowała zbiorami opowiadań grozy Piknik w Piekle oraz Horrorarium.

Oprócz tej dwójki na dniach Fantastyki swoją obecność potwierdzili również Łukasz Orbitowski, Jakub Żulczyk, Stefan Darda, Łukasz Śmigiel, Robert Cichowlas, Andrzej Ziemiański, Andrzej Zimniak, Marcin Przybyłek, Jacek Inglot, Andrzej Drzewiński.

blog comments powered by Disqus