„Two Worlds II” sprzedaje się świetnie, powstaje kolejna część!

21 lutego 2011

Najnowsze cRPG z krakowskiego studia Reality Pump, Two Worlds II, sprzedaje się znacznie lepiej niż jego poprzednik. Gra z początku ukazała się tylko na wybranych rynkach, z powodu obaw wydawcy wobec konkurencji pod koniec zeszłego roku. Ale już wtedy sprzedało się ponad milion egzemplarzy.

Two Worlds II miało swoją amerykańską oraz japońską premierę dopiero w lutym, a całkowita sprzedaż tego tytułu wynosi ponad 2 miliony sztuk. Wydawca gry polskiego studia, został oskarżony o naciskanie na recenzentów o wyższe noty dla ich produkcji. Została także przeprowadzona akcja ciągłego otwierania stron o Two Worlds II na różnych portalach, aby zwiększyć popularność materiału. Oczywiście zadbano o maskowanie IP, z których pochodziły wejścia. Próbowano także doprowadzić do usunięcia najbardziej negatywnych recenzji, wskazując na to, że opierano się na wersji preview, albo korzystano z pirackiej kopii. Nie są to z pewnością działania korzystne dla wizerunku marki, ale z drugiej strony nie od dzisiaj wiadomo, że oceny wystawiane w recenzjach nie mają aż tak dużego wpływu na sprzedaż produkcji.

Przy okazji dowiedzieliśmy się o rozpoczęciu prac nad kolejną odsłoną serii. „Mamy poczucie, że uczyniliśmy z tą grą ogromne postępy, i nie możemy doczekać się naszego kolejnego dzieła.James Seadman z TopWare w komentarzu dla serwisu Destructoid powiedział, że za każdym razem starają się zrobić jeszcze lepsze gry, i nowe animacje, usprawnienia graficzne pojawią się w Two Worlds III, które będzie miało swoją premierę w 2012 roku.

blog comments powered by Disqus