Twórca "Supernatural" zrobi "Sandmana"?

2 września 2010

Po latach przerwy od pierwszego podejścia w Sieci pojawiły się ponownie spekulacje na temat telewizyjnej adaptacji cyklu o Sandmanie Neila Gaimana.

Według plotek już teraz Warner Bros TV prowadzi negocjacje w kwestii praw autorskich oraz rozmowy z potencjalnymi scenarzystami i producentami mającymi zaadaptować opowieść o Morfeuszu na potrzeby telewizji. Wśród osób branych pod uwagę jest Eric Kripke, twórca serialu Supernatural, który produkuje Warner.

Twórcami rysunków w komiksie są m.in.: Sam Kieth, Mike Dringenberg i Malcolm Jones III, zaś wszystkie okładki serii namalował inny przybysz z Wysp Brytyjskich, Dave Mc Kean. Twórcy Sandmana zebrali mnóstwo nagród komiksowych, zaś dodatkowo Neil Gaiman jest bardzo cenionym twórcą powieści fantastycznych, m.in. w 2002 r. został uhonorowany amerykańską nagrodą Hugo dla najlepszego pisarza SF. Cykl Sandman to mroczna, ciążąca ku krwawemu horrorowi historia ludzkich kontaktów z Sandmanem, Władcą Snów, nieziemską istotą, która wprawdzie nie jest bogiem, ale posiada władzę, o jakiej wielu bogów może tylko marzyć - od niego zależą ludzkie sny i marzenia... Akcja poszczególnych opowieści rozgrywa się w różnych miejscach naszego globu i w różnych czasach, dzięki czemu nabiera znaczenia uniwersalistycznego, zaś liczne nawiązania kulturowe i religioznawcze spowodowały, że Sandman został uznany za krytykę za komiks wybitny.:: Źródło ::blog comments powered by Disqus