King i Carpenter od nowa

1 lipca 2010

Poznajcie kilka szczegółow na temat nadchodzących remaków hitów kina grozy sprzed lat.

Fanów prozy Stephena Kinga z pewnością ucieszy fakt, że na podstawie jego powieści powstają aż dwa filmy. Pierwszy z nich to nowa wersja Smętarza dla zwierzaków, którą realizuje Paramount Pictures. Ostatnio studio podjęło decyzję o zmianie publiki docelowej obrazu i chce skierować go do nastolatków, co doprowadziło do podziałów wewnątrz ekipy. Ze swoich stanowisk zrezygnowali scnarzysta i producent filmu.

Podobne rozczarowanie nie czeka za to widzów wybierających się na seans z odświeżonym hitem telewizyjnym z 1990 roku - TO!, gdyż została już podjęta decyzja o nadaniu temu tytułowi certyfikatu R. Kinowa wersja monumentalnej powieści Kinga stawia przed twórcami nie lada wymagania - poprzednia ekipa dysponowała bowiem o wiele dłuższym czasem ekranowym, a i tak nie udało się jej oddać na ekranie wszystkich niuansów epickiej historii.

I na koniec - ogłoszono oficjalny zarys fabuły prequelu filmu Coś. Wiadomo już, że bohaterką będzie doktor Kate Lloyd, która przyłącza się do norweskiej ekipy badawczej. Na Antarktyce odkrywają statek kosmiczny, a wewnątrz - pozaziemski byt umiejący przeobrażać się w różne formy. Pasożyt potrafi przejmować kontrolę nad ludzkim ciałem, przez co pani doktor nie wie, kto w danej chwili stanowić może zagrożenie.

Dokładne daty premier wszystkich powyższych filmów nie są jeszcze znane.:: Źródło ::blog comments powered by Disqus