Kilka linijek "Koszmaru na miarę"

5 kwietnia 2010

Przedpremierowo, przeczytajcie fragment Koszmaru na miarę i zobaczcie, co na temat powieści mają do powiedzenia sami autorzy - Robert Cichowlas i Kazimierz Kyrcz Jr.

Koszmar na miarę to trzecia wspólna książka Cichowlasa i Kyrcza Jr. i jak zapewniają autorzy, bynajmniej nie ostatnia. Tym razem straszliwy duet każe swoim bohaterom zmierzyć się z dość swojskim, bo wywodzącym się z podkarpackich lasów, złem. Złowrogie siły opanowują mieszczący się w Starym Browarze w Poznaniu salon odzieżowy. Czym zawiniły kolejne ofiary? Czy ich śmierć jest zemstą za popełnione w przeszłości grzechy, czy może trafili pod sierp Kostuchy najzupełniej przypadkowo? Oddajmy głos autorom:

O ile Siedlisko  było klasycznym ghost story, gdzie elementy grozy szczególnie z początku były ostrożnie dawkowane, to w Koszmarze na miarę od pierwszych stron zostaniecie wkręceni w mocną, krwawą historię, w której nie zabraknie ostrych scen seksu, słowiańskiej mitologii, speców od spraw demonologii i dynamicznych zwrotów akcji. Fabuła może kojarzyć  się z mastertonowskimi pozycjami, gdyż chcieliśmy, aby klimatem odpowiadała właśnie książkom Brytyjczyka. Złożyliśmy swoisty hołd pisarzowi, którego twórczość odegrała znaczącą rolę w rozwoju naszych upodobań. I tak oto zetkniecie się z grupką pracowników salonu z ekskluzywną odzieżą w centrum handlowym Stary Browar w Poznaniu i... ich kierownikiem, człowiekiem, który z jowialnego i skorego do żartów ekstrawertyka przeistacza się w kogoś, u kogo nikt rozsądny nie chciałoby pracować, ba, z kim żadne z Was nie chciałoby mieć nigdy do czynienia. Skąd ta nagła zmiana? Być może ma ona wiele wspólnego z pewnym garniturem, który zamożny klient zwraca, nie oczekując żadnych słów wyjaśnień, ani zwrotu gotówki. Ubranie, wbrew wszelkiej logice, krwawi najprawdziwszą krwią, a klient, który się go pozbył ginie w dziwnych okolicznościach. Wkrótce zaczynają dziać  się rzeczy, o których nie śniło się wielu demonologom… Ta powieść nie pozwoli Wam na nudę!

Książka zawita na księgarskie półki już 16 kwietnia.

Przeczytaj fragment powieści

blog comments powered by Disqus