Nasz człowiek na Horrorfestiwal

15 października 2009

Z dumą i przyjemnością informujemy, że nasz portal będzie uczestniczył w pracach jury na tegorocznym Horrorfestiwalu! Wysłannikiem Gildii i jednym z ośmiu jurorów pod wodzą Andrzeja Kołodyńskiego będzie Daniel Podolak. Tym samym jedna ósma winy za przyznanie najlepszemu filmowi festiwalu Złotej Czaszki spada na nas. Czym jest nagroda główna?

Złota Czaszka jest główną nagrodą Horrorfestiwal.pl, przyznawaną przez profesjonalne jury dziennikarzy pod przewodnictwem Andrzeja Kołodyńskiego. Podczas pierwszej edycji za najlepszy film jury uznało Krzesło diabła Adama Masona. W uzasadnieniu napisano, że jest to film, który wykorzystuje formułę horroru w najczystszej postaci oraz zawiera elementy grozy niezbędne dla funkcjonowania gatunku. Jury określiło „Krzesło diabła” mianem filmu pedagogicznie niepoprawnego, ale zarazem inteligentnego i miejscami zabawnego.

Podczas drugiej edycji wyróżniony został Stuck Stuarta Gordona, reżysera legendarnego Re-Animatora pokazywany ekskluzywnie na naszym festiwalu. Film został uznany za "perwersyjnie zabawny" i jednocześnie łamiący wiele schematów gatunku.

Podczas trzeciej edycji Horrorfestiwal.pl konkurencja będzie chyba jeszcze silniejsza niż w poprzednich latach. W konkursie startuje osiem filmów z trzech kontynentów, będących najciekawszymi horrorami nakręconymi w ubiegłych latach.

Korzystając z okazji, przypominamy o straaaaasznym konkursie festiwalowym!:: Źródło ::blog comments powered by Disqus