"Wymierający gatunek" na Horrorfestiwal

16 października 2009
Kiedy?

3 dzień festiwalu (24 października)

Co?

Według Sydney Morning Herald: „Wolf Creek zmieszany z Piknikiem pod Wiszącą Skałą, rozgrywający się w tasmańskiej głuszy".

Kto? Gdzie? Po co?

Akcja rozgrywa się na Tasmanii, wyspie należącej do Australii, miejscu, w którym dawniej można było spotkać wymarły dziś gatunek wilka workowatego, znanego powszechnie jako tygrys tasmański. Uznaje się go za istotę na poły mityczną, stanowiącą folklor tamtych ziem. Stając naprzeciw akademickim teorii, studentka zoologii Nina ma zamiar dowieść, iż tygrys tasmański nie jest gatunkiem wymarłym. Jednak podczas ekspedycji, natrafia na inny „wymarły gatunek” - potomków Alexandra Pearce'a, dziewiętnastowiecznego bandyty, który zasłynął z zamiłowania do kanibalizmu. Skazano go wówczas na śmierć przez powieszenie. Egzekucja nie przyniosła zamierzonego efektu. Pierce przepadł, a po kilku dniach zaczęły krążyć plotki, że powrócił, tyle że już w niezupełnie ludzkiej skórze… W teraźniejszości jego mroczna legenda ożyje raz jeszcze.

Naszym zdaniem:

Survival-horror w tasmańskiej dżungli? Ponad stuletni kanibal i jego potomkowie ganiający studentów pośród drzew? Bierzemy w ciemno!


:: Źródło ::blog comments powered by Disqus