"Antychryst" lepszy niż "Paranormal Activity"

30 października 2009

Słynny i kontrowersyjny horror Larsa von Triera Antychryst z sukcesem rozpoczął podbój amerykańskich kin. Pokazywany dziś premierowo w zaledwie 6 kopiach obraz na otwarciu osiągnął wynik lepszy niż, bijący rekordy popularności,  niezależny horror Paranormal Activity.

Seanse Antychrysta przyniosły przychód w wysokości 71 tys. 397 dolarów, co daje sumę 11,900 dolarów na kopię. Wynik Paranormal Activity to 10,850 dolarów na kopię. Film ten wyświetlany jest jednocześnie 1945 kinach.

Obraz z udziałem Willema Dafoe i Charlotte Gainsbourg zbiera całkiem dobre recenzje. Autorzy Chicago Tribune, The Boston Globe i the New York Post przyznali mu po 3,5 gwiazdki w czterostopniowej skali. Zdecydowanie surowiej obszedł się z duńskim horrorem recenzent magazynu The Rolling Stone oceniając film na 2 gwiazdki.

Dystrybutorem Antychrysta w USA jest IFC Films. Od jutra film zagości w kolejnych kinach, lecz planowana ilość kopii jest i tak zalediwe symboliczna. Film Triera prezentowany będzie jednocześnie w maksymalnie 30 kinach.:: Źródło ::blog comments powered by Disqus