"Cryostasis" – graficzny majstersztyk!

21 stycznia 2009
Cenega, wyłączny partner 1C w Polsce, Czechach, na Słowacji i partner na Węgrzech z przyjemnością ogłasza, że nietuzinkowa strzelanka w mroźnym klimacie – Cryostasis doczekała się wersji demonstrującej jej niesamowitą grafikę.

Tech demo możesz znaleźć w tym miejscu.

„Action Forms, jako producent gier, stara się jak najlepiej wykorzystać postęp technologiczny. Dlatego nasza nowa gra, Cryostasis: Arktyczny Sen, została specjalnie zaprojektowana dla procesorów graficznych NVIDIA, dzięki czemu będzie mogła zapewnić najbardziej wymagającym graczom najnowocześniejsze efekty wizualne”. Alexey Tugaenko, dyrektor techniczny Action Forms Ltd.

Jest 1968, koło podbiegunowe, Arktyka – lodołamacz o napędzie atomowym North Wind grzęźnie w masie lodu i skał niedaleko stacji badawczej „Pole 21”. Prowadzący w niej eksperymenty radziecki meteorolog Alexander Nesterov dostaje zlecenie rozwikłania tajemnicy wypadku lodołamacza. W niewyjaśnionych okolicznościach meteorolog budzi się na lodołamaczu, gdzie rozpoczyna się prawdziwa walka o życie!

Cryostasis: Arktyczny Sen to bardzo klimatyczna strzelanka z zachowanym dużym realizmem rozgrywki i interaktywnością otoczenia. Nasz bohater Alexander Nesterov, w którego się wcielamy napotyka na swojej drodze „nieco” odmienioną załogę lodołamacza. Naszym zadaniem jest uporanie się z przeciwnikami mając do dyspozycji tylko to, co znajdziemy po drodze – od śrub po strzelby. Ilość naboi jest ograniczona,  przez co gracz musi używać ich z rozwagą. Dodatkowym utrudnieniem jest konieczność utrzymania ciepłoty ciała na odpowiednim poziomie. Jak przystało na koło podbiegunowe, panują tam bardzo ciężkie warunki do przetrwania. Gracz musi poszukiwać dogodnych miejsc na rozgrzanie swojego bohatera.

Grafika Cryostasis: Arktyczny Sen jest zniewalająca. Cała lodowata i mroczna aura powoduje, że graczowi towarzyszy stan ciągłego napięcia. Całość dopełnia niesamowita oprawa dźwiękowa - głucha cisza zakłócana industrialno-klaustrofobicznymi odgłosami lodołamacza.

Więcej informacji już wkrótce!

Cechy charakterystyczne:
  • Mrożąca krew w żyłach strzelanka.
  • Czarno-białe retrospekcje stopniowo zdradzające zagadkę lodołamacza.
  • Świetna paranormalna fabuła trzymająca w napięciu do ostatniej minuty.
  • Duży realizm rozgrywki – broń, konieczność utrzymania ciepłoty ciała bohatera na odpowiednim poziomie, interaktywność otoczenia.
  • Bardzo dopracowana grafika potęgująca napięcie.
  • Mroczna i przerażająca oprawa dźwiękowa.

Girwan za Cenega Polandblog comments powered by Disqus