Wystartowała oficjalna strona "HellBreak"

16 grudnia 2008

Radek Smektała i Janusz Ordon, twórcy komiksu HellBreak, o którego emisji w amerykańskim serwisie www.zudacomics.com pisaliśmy kilka dni temu, uruchomili właśnie w Sieci oficjalną stronę swojego dzieła.

Zuda to internetowe ramię DC Comics, wydawnictwa należącego do Time Warner, które dało światu między innymi przygody Batmana i Supermana. Redaktorzy Zudy co miesiąc wybierają dziesięć najciekawszych ich zdaniem komiksów spośród nadesłanych propozycji, a użytkownicy serwisu głosują na ten, który wydaje im się najlepszy. Autorzy najchętniej czytanych projektów otrzymują roczny kontrakt z wydawnictwem, a co za tym idzie, szansę kontynuowania opowiadanej historii. W grę wchodzi również eksploatacja w innych mediach, w tym na ekranach kin.

HellBreak jest pierwszym komiksem na Zudzie stworzonym w całości przez Polaków. Scenariusz napisał Radek Smektała, absolwent filologii polskiej z Wrocławia, na co dzień projektujący gry na telefony komórkowe dla warszawskiej firmy Witchcraft Studios.
Oprawą graficzną HellBreak zajął się natomiast Janusz Ordon, rewelacyjny rysownik z Warszawy, mający na swoim koncie między innymi wydany przez Egmont album Barbarzyńcy. Ordon jest również utalentowanym animatorem oraz storyboardzistą.

Bohaterem komiksu jest Milton Falls, zepsuty strażnik więzienny, który po śmierci trafia do piekła, gdzie... Kontynuuje dotychczasowe zajęcie!
HellBreak stanowi próbę zmierzenia się z nurtem opowieści o wielkich ucieczkach. W założeniu twórców ma to być historia pełna tajemniczych zdarzeń, nieoczekiwanych sytuacji, a przede wszystkim, piekielnych zwrotów akcji.

Choć komiks można czytać dopiero od dwóch tygodni, zdążył już zebrać wiele pozytywnych recenzji:

"Rysunki i dialogi są znakomite, a emocje przekonujące."
Bryy Miller

"Właśnie tak powinno się opowiadać historie, w ten sposób przykuwać uwagę czytelnika."
Digital Strips

"Radek Smektała i Janusz Ordon stworzyli dzieło przywodzące na myśl wczesne propozycje linii wydawniczej Vertigo"
Richard Pace

Sami użytkownicy Zudy również nie szczędzą pochlebnych komentarzy:

"W tym komiksie jest wszystko, czego oczekuję od regularnej serii."
Furman (autor "Alone" i "A Single Soul")

"Czy Zudę odwiedzają producenci filmowi? Jeśli tak, koniecznie muszą sprawdzić ten komiks!"
Paul Mckinney

"Lubię horrory, ale tylko dobre. A, niech mnie szlag, ten jest naprawdę dobry!"
Canaan (autor "Celadore")

W imieniu autorów zachęcamy do lektury - zudacomics.com/node/928 - oraz wizyty na oficjalnej stronie www.hellbreakcomic.com gdzie znajdują się liczne materiały dodatkowe, w tym: animowany zwiastun, grafiki, informacje o twórcach  oraz łącze do wywiadu przeprowadzonego z okazji premiery komiksu.


CD Jack za HellBreakblog comments powered by Disqus