Brandon Routh jako Dylan Dog

9 października 2007

Od dłuższego czasu pojawiają się informacje o przygotowaniach do ekranizacji komiksowego cyklu o, rozwiązującym niecodzienne zagadki kryminalne, detektywie znanym jako Dylan Dog. Producenci obrazu zatytułowanego Dead of Night ujawnili właśnie, iż w głównej roli zobaczymy, znanego z tytułowej kreacji w najnowszej wersji Supermana, Brandona Routha.

Dylan Dog jest nazywany "detektywem mroku", gdyż zajmuje się sprawami, które zwykło się nazywać paranormalnymi - często walczy z potworami, duchami czy wilkołakami. Seria o jego przygodach sprzedaje się we Włoszech i USA w wielosettysięcznych nakładach, zaś sama postać Dylana jest uznawana za kultową wśród włoskich miłośników komiksu. Cykl ten został wymyślony w 1986 r. przez scenarzystę Tiziano Sclaviego, dziś natomiast tworzeniem scenariuszy i rysunków zajmuje się wielu pisarzy i grafików.

Obraz według scenariusza Joshuy Oppenheimera i Thomasa Deana Donnelly'ego wyreżyseruje David R. Ellis (Węże w samolocie).:: Źródło ::blog comments powered by Disqus