Rusza Azjamania - wkrótce "Confession of Pain", "Exiled" i dużo Miike

18 października 2007

Wchodzący do kin i na DVD 16 listopada The Host: Potwór to początek inicjatywy Blink Azjamania. Co kryje się po tym hasłem? - pytamy szefującego Blink Jakuba Duszyńskiego.

Azjamania to projekt, który ruszył już 2 lata temu wraz z kinową premierą pierwszej części "Infernal Affairs". Jednak dopiero teraz dojrzeliśmy, aby rozwinąć ten projekt i regularnie pokazywać kolejne filmy cyklu. Dlatego chcemy, aby w miarę regularnie pojawiały się na pewno na dvd, ale też niekiedy w kinie, najciekawsze naszym zdaniem filmy azjatyckie, jak by je tu określić, reprezentujące kino gatunkowe, popularne, ale z tej najwyższej półki.

Bardzo zależy mi na wydaniu klasycznych już filmów Takashi Miike, przedstawieniu kapitalnego kryminału "Memories of Murder" w reżyserii twórcy "The Host: Potwór", a także wprowadzeniu filmów takich jak "Exiled" (reż. Johnny To) czy nowego filmu twórców trylogii "Infernal Affairs" - "Confession of Pain". Od czasu kiedy obejrzałem i wprowadziłem do kin Old Boya i inne filmy Chan-wooka, próbuję najciekawsze filmy z Hong Kongu, Japonii i Korei Płd. przedstawiać w Polsce, chociażby w ramach sekcji Nocne szaleństwo podczas festiwalu Era Nowe Horyzonty. Jednak chciałbym od listopada połączyć te wszystkie działania w projekt pod nazwą Azjamania i razem z kilkoma ludźmi, którzy od lat popularyzują kino Azji w Polsce, stworzyć rozbudowany portal o azjatyckim kinie popularnym: azjamania.pl Tak się skłąda, że akurat jutro lecę na festiwal filmowy do Tokio i dlatego mam nadzieję, że już wkrótce właśnie na azjamania.pl będziemy mogli przedstawić najnowsze odkrycia i filmy, które zaczną się ukazywać już wkrótce w Polsce.

blog comments powered by Disqus