Sukces thrillera "1408"

28 czerwca 2007

W miniony piątek na ekrany amerykańskich kin trafił thriller 1408, najnowsza adaptacja opowiadania mistrza suspensu Stephena Kinga. W rolach głównych wystąpili John Cusack oraz Samuel L. Jackson, zaś film wyreżyserował twórca znakomitego thrillera Wykolejony - Mikael Hafström. Film odniósł sukces frekwencyjny w kinach i zarobił ponad 20 milionów dolarów, plasując się na drugim miejscu w amerykańskim box office. Średnia na kopię, jaką uzyskał, jest zaledwie o 15% mniejsza w stosunku do znajdującej się na pierwszym miejscu kontynuacji Bruce'a wszechmogącego. Jest to również najlepsze otwarcie, jakie kiedykolwiek odnotował film zrealizowany na podstawie prozy Stephena Kinga!

Wspaniałemu rezultatowi w kinach towarzyszą entuzjastyczne recenzje filmu, wśród których pojawiają się opinie, że jest to zdecydowanie najlepsza adaptacja prozy Stephena Kinga.

Jeden z najbardziej przerażających filmów w historii kina.

Melanie Moon/CW11-TV

Jedna z najlepszych i najwierniejszych adaptacji opowiadania Stephena Kinga.

Manny The Movie Guy / NBC

Najlepszy thriller od lat!

Jim O'Brien / News Channel 5

1408 = thriller numer 1!

Greg Russell / Movie Show Plus

Najstraszniejszy film Stephena Kinga od lat!

Kevin Steincross / FOX St. Louis

Już nigdy nie będziesz chciał zostać sam w pokoju hotelowym!

Steven Chupnick / JewReview.net

'1408' obok 'Misery' i 'Skazanych na Shawshank' jest jedną z najlepszych ekranizacji Stephena Kinga, jaka kiedykolwiek powstała.

Pete Hammond / Maxim

Film trafi na ekrany polskich kin na przełomie października i listopada 2007. Nieco wcześniej w księgarniach pojawi się zbiór opowiadań Stephena Kinga, zawierający nowelę, na podstawie której powstał thriller 1408.

Krótko o filmie:

Znany pisarz, Mike Enslin (John Cusack) wierzy jedynie w to, co zobaczy na własne oczy. Napisał masę bestsellerów, w których podważa obecność zjawisk paranormalnych. Nie udało mu się nigdzie znaleźć dowodu na życie ... po życiu. Enslin zmieni zdanie, gdy przygotowując kolejną książkę pod tytułem "10 nocy w hotelach nawiedzanych przez duchy, trafi do legendarnego hotelu Dolphin i wynajmie w nim pokój. Lekceważąc ostrzeżenia dyrektora hotelu (Samuel L. Jackson), pisarz wynajmie apartament "1408", który stoi pusty od lat. Czy uda mu się przetrwać noc?


CD Jack za Kino Światblog comments powered by Disqus