Nadchodzi "Fest Makabra 2"

13 października 2017

Od końca października do grudnia w kinach będzie trwała Fest Makabra 2 - kolejna edycja ogólnopolskiego przeglądu horrorów, prezentującego najciekawsze i najoryginalniejsze dokonania światowego kina grozy ostatniego sezonu. W programie wydarzenia znajdują się mrożące krew w żyłach filmy z różnych stron świata, a wszystkie z nich pokazywane są w Polsce premierowo. Seanse Fest Makabry odbędą się w kinach studyjnych i lokalnych w całej Polsce oraz na nocnych maratonach największych sieci kin. Druga edycja przeglądu horrorów rozpocznie się w Halloween. Organizatorem wydarzenia jest dystrybutor filmów Kino Świat.

 

W ramach cyklu będzie można obejrzeć filmy:

 

Tegoroczna edycja wydarzenia reklamowana jest plakatem stworzonym przez Andrzeja Pągowskiego, cenionego artysty, twórcy ponad 1300 plakatów wydanych drukiem od 1977 roku w Polsce i zagranicą. Również autora okładek płyt muzycznych, scenografii teatralnych i telewizyjnych, scenariuszy, ilustracji książkowych i prasowych. Laureata kilkudziesięciu nagród polskich i zagranicznych, w tym nagród głównych na Międzynarodowym Konkursie na Plakat Filmowy w Chicago czy kilkunastu nagród na Międzynarodowym Konkursie Na Najlepszy Plakat Filmowy i Telewizyjny w Los Angeles.

Jego prace można znaleźć w najsłynniejszych muzeach świata, między innymi w Metropolitan Museum of Modern Art w Nowym Jorku, które umieściło nawet jeden z jego plakatów (Uśmiech wilka) na liście 100 najważniejszych dzieł sztuki nowoczesnej. Andrzej Pągowski jest jednym z czołowych twórców związanych z polską szkołą plakatu. Do jego najbardziej rozpoznawalnych i cenionych na całym świecie prac należą plakaty filmowe Dziecka Rosemary Romana Polańskiego, Hair i Lotu nad kukułczym gniazdem Miloša Formana czy Manhattanu Woody’ego Allena.


CD Jack za Kino Świat

:: Źródło ::blog comments powered by Disqus